Mieszkańcy gminy Masłów i goście znakomicie bawili się podczas koncertu zespołu Defis w ramach Biesiady Masłowskiej i III Memoriału Kawaleryjsko-Spadochronowego im. gen. Tadeusza Buka, które odbyły się w niedzielę na lotnisku w Masłowie. Dobrej zabawy nie pokrzyżowała burza, która przeszła przed Masłowem tuż po starcie wydarzenia.
Gospodarzem wydarzenia był wójt Tomasz Lato, który podkreślał ogromny potencjał mieszkańców gminy, którzy tworzą naszą lokalną społeczność. Na scenie prezentowali się zarówno lokalni artyści oraz goście. W swoich suitach wystąpili Zespół Pieśni i Tańca Ciekoty oraz Zespół Pieśni i Tańca Żeromszczyzna, zaśpiewały Michalina Cedro, Zuzanna Chrabąszcz oraz Krzyś i Grześ Stachera. Młodsza część publiczności oczekiwała minirecitalu Marysi Stachery, laureatka drugiego miejsca w programie The Voice Kids, porwała wszystkich do wspólnej zabawy. O dobre samopoczucie zadbała również Dominika Wróbel i Chłopcy Bigbeatowcy grając największe przeboje polskiego bigbeatu.
Gwiazdą wieczoru był zespół Defis. Zabrzmiały największe hity m.in. „Niespotykany kolor”, „Jeszcze raz”, Róże” czy „Lek na życie”. Żywiołowo reagująca publiczność mogła liczyć m.in. na prezenty, czyli płyty od zespołu, a po zakończonym koncercie na wspólne zdjęcia i autografy.
Publiczność przyciągnęły nie tylko atrakcje na scenie, ale również III Memoriału Kawaleryjsko-Spadochronowego im. gen. Tadeusza Buka zrealizowany dzięki współpracy z dowódcą Kieleckiego Szwadronu Kawalerii 13. Pułku Ułanów Wileńskich rotmistrzem kaw. och. Robertem Mazurem.
Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz dynamiczny Szwadronu Kawalerii Wojska Polskiego z Warszawy. Przez niemal pół godziny można było obserwować jeźdźców na koniach, którzy biorą udział w najważniejszych wydarzeniach tego typu w kraju.
Deszcz pokrzyżował nieco plany wystawców. Wiele działo się w czasie pokazu pokaz statycznego ciężkiego sprzętu na wyposażeniu 18 Dywizji Zmechanizowanej. Chętni mogli z bliska zobaczyć czołg Leopard i kołowy transporter opancerzony Rosomak. Opowiedział o nich Zbigniew Kowalski, prezes SRH 4. PP Legionów w Kielcach.
Chętnych do sprawdzenia, jak wyglądają wnętrza pojazdów. Na stoisku Kieleckiego Szwadronu Kawalerii były m.in. bezpłatne oprowadzania konno, i strzelnica. Publiczność mogła zapoznać się z militarnymi stoiskami 2 Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego im. mjr. Henryka Dobrzańskiego "Hubala",10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Eugeniusza Gedymina Kaszyńskiego, ps. „Nurt”, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kielcach.
Na degustacje produktów z polskich zbóż zaprosiła Świętokrzyska Izba Rolnicza. Można było bezpłatnie spróbować pysznych dań, a do końca przygrywała Kapela Adaśki.
Nie zabrakło również sportowych akcentów. Ze specjalnymi prezentacjami wystąpili zawodnicy KS Skalnik Wiśniówka i MSS Klonówka Masłów Żak/Skrzat.
Wręczono Sportowe Nagrody Wójta Gminy Masłów. Otrzymali je: Piotr Niestuj z Dąbrowy, który jest zawodnikiem sekcji pływackiej SL Salos Cortile Kielce, posiada licencję Polskiego Związku Pływackiego. W 2022 roku zdobył pierwsze miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski na dystansie 100 m stylem zmiennym oraz otrzymał powołania do kadry narodowej sezonu zimowego 2022/2023. Piotr Jaśtal z Domaszowic, zawodniki Ludowego Klubu Biegacza „Rudnik”. W 2022 r. zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w Bielsku-Białej, trzecie miejsc w Mistrzostwa Polski w Międzygórzu oraz trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski w Ochotniczy Dolnej. Andrzej Janowski z Dąbrowy, który zawodnikiem Zrzeszenia Sportu i Rehabilitacji „Start” Kielce. W 2022 roku zdobył złoty medal Mistrzostw Polski i zwycięstwa w cyklu rozgrywek w ramach Polski Ligii Bocci.
Nagrody wręczali wójt Tomasz Lato, wicewójt Monika Dolezińska-Włodarczyk oraz poseł Mariusz Gosek i starosta kielecki Mirosław Gębski. Wśród gości wydarzenia byli również: senator Krzysztof Słoń oraz Piotr Ściwiarski, dyrektor Areoklubu Kieleckiego.
Organizatorem wydarzenia było Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.